Aby zmiernila ekonomické dopady koronavírusu v rannej fáze, plánuje tiež spoločnosť znížiť rozpočet pre administratívu a rozšíriť možnosti práce na čiastočný úväzok. Až do apríla 2020 sa rušia školenia nových zamestnancov, zatiaľ čo účastníkov školení, ktoré sa už vykonávajú, firma zatiaľ nezamestná. Lufthansa chce tiež znížiť objem administratívnych projektov a na materiálových nákladoch ušetriť 20 percent.

Skupina Lufthansa Group už kvôli šíreniu nákazy novým koronavírusom zrušila lety spoločnosti Lufthansa, Swiss a Austrian Airlines na pevninskú Čínu. Zákaz potrvá do konca zimného letového poriadku, ktorý sa uzavrie 28. marca. Na zemi má spoločnosť kvôli zákazu 13 lietadiel.

Vyčísliť očakávaný dopad na príjmy firma zatiaľ nie je schopná. Bližšie sa k tomu chce vyjadriť 19. marca na tlačovej konferencii, ktorá bude venovaná celoročným hospodárskym výsledkom.

Nový typ koronavírusu sa šíri od vlaňajšieho decembra. Odvtedy zabil 2 700 ľudí, väčšinou v Číne. Z európskych krajín sa v posledných dňoch nákaza šíri najmä v Taliansku, prípady ale zaznamenali aj Nemecko, Francúzsko či Veľká Británia.