Gastronomická sieť Medusa odštartovala zápas o 250 nových zamestnancov, ktorým chce dať prácu v troch pripravovaných, ale aj v už existujúcich prevádzkach. Hľadá ich cez internet aj cez veľkoplošné billboardy.

Nie je totiž tajomstvom, že gastronomické prevádzky sú najmä v letných mesiacoch extrémne náročné na personál. Vo väčších reštauráciách ide pritom o desiatky ľudí. Napríklad koncept Primi v nákupnom centre Eurovea má vo vrcholnej sezóne cez sto pracovníkov.

„Nájsť takýto počet ľudí po dvoch rokoch pandémie a opatrení je veľmi náročné. Z gastronomického sektora aj na základe zle nastavenej vládnej pomoci odišlo mnoho zamestnancov,“ hovorí pre TREND generálny riaditeľ Medusy Peter Štecko.

Väčšina pozícii, ktoré firma otvára, je prevádzkových, ale na seniorske a manažérske hľadá zamestnancov tiež.

Expanzia pokračuje

V prvej polovici tohto roka otvorí Medusa v Bratislave tri nové prevádzky. V Pradiarni na Svätoplukovej pôjde o koncept Mint, ktorý predstavuje prepojenie talianskej a stredomorskej kuchyne s lokálnymi chuťami a tradíciami. Rovnaký koncept pribudne aj v mestskej časti Karlova ves.

Medusa umiestnila túto prevádzku do nevyužitého priestoru fajčiarskej časti Karloveskej klubovne. „V zrekonštruovanej budove Pradiarne otvoríme v prvom polroku ešte jednu prevádzku, ktorá bude zameraním odlišná od remeselného Mintu,“ hovorí P. Štecko.

Gastro sieť expandovala aj vlani. V bratislavskom Ružinove otvorila prvý Mint. Okrem neho jej pribudol Werk v Jurkovičovej Teplárni.

Ohroziť otvorenie nových prevádzok v plánovanom termíne by mohli podľa P. Štecka prípadné komplikácie na úrovni dodávateľov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa