Všetko sa to začalo v New Yorku. Herečka Lucia Siposová žila v americkom meste niekoľko rokov v komunite kabaretných performerov. Tam vznikla myšlienka otvoriť si vlastný kabaretný klub v Bratislave, vytvoriť si v nej svoj malý New York.

Prešlo desať rokov, kým sa tak stalo. Potrebovala si totiž ujasniť, čo si pod slovom kabaret vlastne predstavuje. Vždy, keď niekde vycestovala, hľadala kluby alebo podujatia v tomto žánri. Nebolo to vôbec jednoduché, zábavný podnik tohto typu nenájde človek na každom rohu.

„Niektoré vystúpenia boli banálne, niektoré úžasne profesionálne, iné provokujúce či komické. Ale celkovo mi v nich chýbala silnejšia téma, väčšia interakcia, či spontánnosť,“ hovorí pre TREND Lucia. 

„Vedela som, že nechcem vytvoriť len nejaké predstavenie. Chcela som vytvoriť autentické miesto, kde sa ľudia budú stretávať, zabudnú na realitu a môžu sa nechať uniesť. Náš umelecký obsah tomu zodpovedá. Rozosmeje, povznesie, inšpiruje, oslobodí,“ dodáva kabaretiérka, ktorá svoj sen preklopila do reality v októbri 2016.

Vladimír Hambálek
Neprehliadnite

Umelec, ktorý okúsil Pentu aj J&T, dnes balí trezory do kože

Z herečky kabaretiérkou

V centre Bratislavy si našla zrekonštruovaný priestor v štvorposchodovom dome ukrytom v dvore vedľa električkovej trate na Obchodnej ulici. Do biznisu sa pustila spolu s manažérkou Martinou Džačkovou a spolužiakom z konzervatória Vašom Púčikom. Všetci traja roky žili a pracovali v zahraničí, boli tým pádom na tej istej vlne.

„S Vaškom sme také kreatívne duo, bez neho by som do toho nikdy nešla. Vedela som, že on jediný je schopný projekt umelecky riadiť. Spojili sme naše predstavy o kabarete, v priebehu roka sme pripravili niekoľko scenárov a vytvorili sme si svoj vlastný štýl. Netušili sme, či to bude fungovať. Bol to pokus a vyšiel,“ hovorí Lucia pre TREND.

Začiatky neboli ľahké. Boli večery, keď prišlo do klubu len zopár ľudí. A umelci museli šou odohrať bez ohľadu na ich počet. „Chybou bolo, že sme sa najprv profilovali ako tajný lukratívny klub a nikto o nás nevedel,“ konštatuje L. Siposová.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa