Ešte začiatkom mesiaca TREND informoval, že káblová divízia (WCS) bude pravdepodobne smerovať do predaja. Patria do nej aj tri z piatich prevádzok spoločnosti Leoni na Slovensku, ktorá tu zamestnáva až 2 500 ľudí.

Napriek tomu, že spoločnosť od oznámenia svojich plánov nepotvrdila, či už prijala definitívne stanovisko, podľa informácií portálu Europe Autonews a agentúry Reuters holding neformálne rokuje s potenciálnymi investormi a kupcami.

Podľa nich Leoni za súčasných trhových podmienok zrejme zavrhla možnosť upísať divíziu na burze a dúfa, že osloví spoločnosti zo sektora ako napríklad Huber+Suhner, Prysmian či Adient. Oslovené by údajne mali byť aj globálne private equity skupiny ako KKR či Triton, ktoré sú aktívne v priemysle.

Na Slovensku prepúšťať nechcú

TREND požiadal holding o potvrdenie informácií a ozrejmenie prípadných rokovaní, nakoľko spoločnosť na Slovensku patrí medzi popredných zamestnávateľov.

„Ide o fámy z trhu, ktoré nebudeme komentovať. Nemáme žiadne nové informácie od oficiálneho oznámenia zverejneného 10. júla. Akonáhle sa príjme nové stanovisko, budeme o ňom informovať,“ uviedla Ramona Raicuová, hovorkyňa skupiny Leoni pre Európu.

Dodala, že proces je v počiatočnom štádiu. „Môžeme však povedať, že na Slovensku

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa