V posledných dňoch oznámili ekonomické problémy viaceré spoločnosti. V Česku napríklad skrachovala sieť predajní okuliarov Eiffel Optic. Do konkurzu sa sama posiela módna značka Tally Weijl a rovnaký osud postihol aj slovenské lietajúce auto Aeromobil. Problémy hlási aj česká legendárna značka obuvi Botas. Na informáciu o likvidácii upozornila ČTK.

Hľadá sa záchranca

Firma už v januári prepustila časť pracovníkov. Celkovo ich zamestnávala približne sedemdesiat. Podniková predajňa bude otvorená len do soboty 26. februára, pričom k dispozícii je tovar za výpredajové ceny. Dopredaj bude zároveň pokračovať cez webovú stránku výrobcu. Dôvodom skončenia výroby sú vysoké ceny energií a nedostatok kvalifikovaného personálu.

Aeromobil 3.0
Neprehliadnite

Aeromobil sa už do oblakov nepozrie. Firme sa nepodarilo nájsť investora a ide do konkurzu

František Nestával, spolumajiteľ spoločnosti Benal, ktorá značku Botas vlastní, ešte začiatkom tohto roka povedal, že musí nájsť partnera, inak firmu predá. Spoločnosť je však v likvidácii a o detailoch hovoriť odmieta. V hre bolo údajne aj presunutie výroby do iného českého mesta alebo dokonca aj na Slovensko. Podľa likvidátora Ladislava Vilimovského sa o značku alebo časť jej majetku zaujíma niekoľko subjektov, informuje E15.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa