V pripravovanom závode Volvo Cars pri Košiciach by mohol byť vyrábaný aj elektrický model značky Polestar. Ide o dcérsku značku švédsko-čínskej automobilovej skupiny Volvo-Geely, ktorá od začiatku vyvíja luxusné modely elektrických sedanov a SUV.

Naznačujú tomu viaceré najnovšie indície a časové plány samotnej automobilky.

Ako nedávno tiež uviedol samotný šéf Polestaru, značka už hľadá lokalitu pre produkciu prvého v Európe vyrábaného modelu 7. Kým sa tak stane, bude to trvať ešte najmenej päť rokov, tvrdí generálny riaditeľ Polestaru Thomas Ingenlath. To hrá do karát práve Slovensku a pripravovanému závodu Volvo.

Čínsky štart

Z Polestaru sa dnes stáva seriózna značka, ktorá už má na trhu rýchlo sa rozrastajúcej elektromobility čo povedať. Niekdajší ambiciózny startup získala pod svoje krídla švédska skupina Volvo a jej hlavný čínsky partner Zhejiang Geely Holding.

Pre Polestar to bol kľúčový moment a riešenie, ako neskončiť na okraji trhu bez ďalšej sériovej výroby. V súčasnosti sa model 2 tejto značky produkuje v Číne a má tak na najväčšom automobilovom trhu dobré zázemie pre globálny rozbeh.

S ďalším rozvojom vlastného modelového portfólia sa však bude musieť Polestar postupne dostať aj do Európy, ktorá sa čoraz viac zameriava na elektrickú dopravu v najbližších dekádach.

Aj preto bude podľa T. Ingenlatha dôležité prísť v určitom čase práve do Európy. „Mohlo by to byť v čase, keď začneme vyrábať Polestar 7,“ uviedol generálny riaditeľ značky pre Automotive News Europe.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa