Tetuje hollywoodske celebrity a jej tetovania sú umeleckým dielom. Je prvou a stále jedinou ženou na svete, ktorej tetovania majú status súčasného výtvarného umenia. Prestížne tatérske magazíny ju označujú za jednu z najlepších tatérok na svete a ako sama tvrdí, jej tvorba je ako Rolls-Royce medzi automobilmi. Ivana Beláková má svoje vlastné tetovacie štúdio v Los Angeles, založila módnu značku a vytvára tiež videá zamerané na spiritualitu či sebarozvoj.

Ako ste sa dostali k tetovaniu?

Dostala som sa k tomu úplne náhodou. Hneď po škole sa ma kamarátka opýtala, či by som chcela tetovanie vyskúšať, nakoľko som stále kreslila a robila grafiti. Zohnala mi mašinku a keď som sa prvýkrát dotkla ihlou kože, hneď som vedela, že to je presne to, čo chcem robiť. Nikdy som to však neplánovala. Študovala som biznis, ekonomiku a financie a nikdy by mi nenapadlo, že budem tetovať. Na druhej strane, vždy som bola umelec a neviem si predstaviť celý deň sedieť len v kancelárii.

Tetovať ste teda začali na Slovensku a potom ste sa presunuli do zahraničia?

Zo začiatku som tetovala kamarátov a učila som sa aj na rodine. Na Slovensku som tetovala asi rok alebo rok a pol a potom som odišla do Austrálie. Potom som pár rokov cestovala okolo sveta. Cestovanie bolo vždy mojim snom a chcela som ho prepojiť s tetovaním. Tetovala som v Indonézii, na Novom Zélande, v Polynézii, v Číne či dokonca v Mikronézii. Všade kam som prišla, hneď som sa chcela niečo naučiť z domácej kultúry a pochytať rôzne štýly. Bola som ako špongia. Stal sa z toho môj životný štýl, lebo vždy keď som sa dostala do väčších miest, tetovaním som si zarobila peniaze a mohla som ísť ďalej.

Ivana Beláková
Zdroj: Ivana Beláková
Ivana Beláková

Vlastná značka a celebrity

Kedy vznikla myšlienka, že sa usadíte v Spojených štátoch?

Keď som cestovala, náhodou som išla cez Los Angeles. Vtedy mi napísala na vtedajšej sociálnej sieti MySpace majiteľka druhého najstaršieho tetovacieho štúdia na svete, či by som k nim nechcela prísť tetovať na hosťovanie. Súhlasila som a bola som tam asi tri týždne. Potom som opäť nejaký čas cestovala a asi rok na to mi navrhla, či by som nechcela u nej začať pracovať. Tak som to vyskúšala.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa