Jeff Bezos doviedol spoločnosť Amazon na pozíciu najväčšieho internetového predajcu na svete a teraz skončil. V pondelok, 5. júla oficiálne odstúpil z funkcie generálneho riaditeľa.

Svoj biznis rozbiehal podobne ako mnoho iných amerických startupov, v malej garáži v Seattli pred 27 rokmi. Zameriaval sa vtedy najmä na predaj kníh, dnes Amazon zastrešuje širokú paletu sortimentu od spotrebného tovaru, elektroniky, odevov, potravín až po cloudové služby, IT zariadenia, ale aj PC hry či filmy.

Špecifikum podnikania J. Bezosa spočíva v tom, že zaviedol kultúru, v ktorej je zlyhanie prijateľnou, ba dokonca nevyhnutnou súčasťou. Biznis Amazonu, sprevádzali mnohé prepadáky – ich výsledkom boli straty v miliardách dolárov. Príklady týchto zlyhaní priniesol web businessinsider.com:

"Crucible"

Spoločnosť Amazon investovala päť rokov práce a milióny dolárov do vývoja hry pre viacerých hráčov „Crucible“. Uviedli ju na trh v máji 2020. Hra bola k dispozícii zadarmo, no v silnej konkurencii si počínala slabo a nikdy nedosiahla taký počet užívateľov, aby zarobila nejaké peniaze. V júni 2020 Amazon hru stiahol z obchodov.

Crucible
Zdroj: youtube
Crucible

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa