Investičná skupina Thein Tomáša Budníka zakladá priemyselný podfond Industry, ktorý sa zameria na investície do strojárstva v oblasti železničnej dopravy, energetiky, chemického a spracovateľského priemyslu.

Tomáš Budník, J&T Thein SICAV
Neprehliadnite

Investor Budník: Bývalý Kellnerov človek loví v slovenských vodách

Hoci bývalý hlavný manažér O2 túto ambíciu potvrdzoval už v rozhovore pre TREND na začiatku leta, realizovať ho plánuje až v tomto období. Do podfondu sa podľa portálu e15.cz majú previesť všetky priemyselné aktíva. Na ďalšie investície chce T. Budník od investorov vybrať viac ako miliardu českých korún.

Nový podfond

Podľa portálu e15.cz podfond už rozpracoval niekoľko transakcií do strojárskych firiem, hoci nateraz nie je zrejmé, kedy sa budú realizovať. Ako uviedol T. Budník kľúčové je, že s podfondom má jasnú predstavu o tom, ktoré firmy sa mu do portfólia hodia. Cieľom podľa neho je zamerať sa na väčšie investície rádovo stoviek miliónov českých korún, pričom doteraz nakupovali skôr menšie spoločnosti, uviedol investor.

Tomáš Budník, J&T Thein SICAV
Zdroj: Michael Tomeš
Tomáš Budník, J&T Thein SICAV

Dodal, že v hľadáčiku fondu sú firmy najmä z Česka a Slovenska, ktoré majú výrobný potenciál v celosvetovom meradle. „Pomôže nám k tomu aj to, že chceme prepojiť know-how priemyslu a IT. Zámer je jednoduchý, a to stavať na dvoch špičkových kompetenciách našich ekonomík, teda modernom IT a na tradičnom strojárstve,“ doplnil pre e15.cz T. Budník.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa