Pandémia akcelerovala mnohé z dlhodobých trendov, ako sú home officy či biznis na diaľku. Zmeny zasiahli všetky oblasti spoločnosti. Ako sa prejavila u vás?

Teší ma, že ako banky sme dokázali po celý čas zabezpečovať svoju funkciu. A aj napriek tomu, že išlo o bezprecedentnú situáciu, zvládli sme ju a podarilo sa nám adaptovať na nové podmienky. V Tatra banke sme takmer okamžite začali pracovať z domu.

Už pred pandémiou sme sa pripravovali na pravidelnú prácu z domu, ale o práci na diaľku v takom rozsahu sme rozhodne neuvažovali. Za normálnych okolností sa z domu prihlasovalo v priemere tak 300 ľudí za deň. V extrémne krátkom čase však bolo potrebné navýšiť kapacitu a priepustnosť siete na dvetisíc používateľov. Nemyslím si, že by sme takto hladko dokázali fungovať, keby sme na to neboli technologicky, kultúrne a bezpečnostne pripravení.

Počas prvej vlny pandémie museli ľudia aj firmy improvizovať. Šili sa rúška zo záclon či dezinfikovali ruky kvalitným alkoholom. Zažili ste podobné príbehy aj u vás v banke?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa