Terno kúpilo stagnujúcu a stratovú sieť Hypernova pred štyrmi rokmi. Postupne vo viacerých vlnách škrtalo prevádzky a zmenšovalo predajnú plochu zostávajúcich obchodov. Na začiatku tohto roka zostalo z Hypernovy len torzo, štyri predajne v Pezinku, Poprade, Prešove a Považskej Bystrici. Dnes už nefunguje žiadna z nich.

Posledná Hypernova vydržala na Považí. Nachádzala sa v prenajatých priestoroch v budove, ktorá sa bude prerábať. Terno preto plánovalo predajňu dočasne zrušiť a vrátiť sa späť s novým konceptom Kraj. Z toho však zišlo. „S prenajímateľom sme sa nedohodli na podmienkach ďalšej spolupráce, preto sa do priestorov nevrátime,“ hovorí pre TREND.sk marketingová riaditeľka Terna Anna Buzinkay.

Terno zvyklo zatváranie Hypernov zdôvodňovať neuspokojivými hospodárskymi výsledkami jednotlivých obchodov. V prípade Považskej Bystrice tento argument chýbal, pre skupinu zrejme bola jej výkonnosť akceptovateľná. Predajňu zavrela z dôvodu plánovanej prestavby nehnuteľnosti, v ktorej sa nachádzala.

Hypernova definitívne skončila, poslednú zatvorili v Považskej Bystrici

Hypernova v Považskej Bystrici Zdroj: Google Street View

Považskobystrická Hypernova mala približne 2 500 štvorcových metrov, čo je na dnešný štandard na trhu veľká predajňa. Pracovalo v nej vyše tridsať zamestnancov. Terno všetkým ponúklo prácu v iných svojich prevádzkach. Najbližšie sú tri obchody v Trenčíne, potom už len v Bratislavskom, Trnavskom a Banskobystrickom kraji. Tým, ktorí ponuku neprijali, vyplatilo odstupné a po dodržaní vzájomne dohodnutých podmienok mimoriadnu odmenu.

Pomalé odchádzanie

Podľa starších plánov Terna 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa