Zbrojárska skupina českej rodiny Strnadovcov ďalej rozprestiera krídla. Najnovšie sa rozhodla zamerať na celkom novú a dokonca bezemisnú oblasť biznisu.

Ich skupina Czechoslovak Group (CSG) kupuje podiel vo francúzskom výrobcovi autonómnych priemyselných vozidiel.

(Ne)logická investícia

Jedna z najväčších českých priemyselných a strojárskych skupín podnikateľa Michala Strnada, ktorý biznis prevzal po svojom otcovi Jaroslavovi, tak rozširuje svoje už dnes pestré portfólio.

Hoci sa skupina okrem produkcie armádnych a vojenských produktov venuje aj leteckému segmentu, pričom jej divízia CSG Aerospace prostredníctvom českých a slovenských firiem poskytuje civilnú a vojenskú leteckú techniku, palubné a komunikačné systémy, modernizácie leteckej techniky či radary pre protivzdušnú obranu, vstup na trh autonómnych dopravných zariadení z tohto zoznamu vyčnieva.

Holding sa najnovšie stal najväčším akcionárom vo francúzskej spoločnosti Gaussin. Tá sa špecializuje na výrobu bezemisných a samoriaditeľných vozidiel na dopravu tovaru v logistických areáloch, prístavoch či na letiskách.

Strnadov holding, ktorý na Slovensku vlastní akadémiu výučby pilotov v Košiciach Slovak Training Academy a prostredníctvo dcérskych firiem sa tiež zúčastnil tendra na dodávku obrnených transportérov, poskytol Francúzom rozvojovú investíciu formou zvýšenia základného imania a úpisu nových akcií.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa