Do človeka sa môžete zaľúbiť na prvý pohľad, inokedy to môže trvať dlhšie. S vínom je to podobne. Avšak naozaj dobré víno vás dostane okamžite svojou farbou, vôňou i prvým dúškom. Takýto nápoj Bohov milovníci vína oceňujú dodnes. Preto je súčasťou významných životných okamihov, medzi ktoré môže patriť i jeden chladný februárový večer vo dvojici.

Samozrejme, k sviatku zamilovaných patrí i obdarovanie svojej lásky niečím naozaj vkusným. Víno, ktoré objavíte v internetovom obchode vinujeme.sk určite poteší. Či ste dáma alebo pán a hľadáte darček pre svoju polovičku, vínom nesklamete.

Víno sa všeobecne považuje za nápoj, ktorý spája spoločnosť. Ľudia sa pri ňom uvoľnia, spoznávajú sa, konverzujú a bavia sa. Ak sa rozhodnete dámu potešiť vskutku luxusne, stavte sa jeden z valentínskych setov od vinujeme.sk. Tie si získajú pozornosť už výnimočným balením a chute vybraných vín potvrdia správnosť vášho výberu.

„Ženy milujú ružové vína z francúzskeho Provance, preto sme si pripravili set ružových vín, kde nájdete vína ako je Whispering Angel rosé od Chateau d´Esclanse, Chateau Minuty a cuveé „M“ rosé a na záver Chateau Teyssier a Pezat Rosé,“ približuje someliérka. Ak si zvolíte bubinky, tak siahnete po kúsku Talianska. „Set ružových bubliniek obsahuje Prosecco rosé od Col Sandago, Flavé Rosato Millesiamato od Bepin de Eto a Prosecco Rosé od Bedin,“ hovorí skúsená someliérka z vinujeme.sk Dominika.

Vinujeme.sk
Zdroj: Vinujeme.sk

Ako Dominika hovorí, vyberať je skutočne z čoho. Vinujeme.sk starostlivo vyberá kvalitné vína z celého sveta. Najdôležitejšie je vyberať víno podľa vlastných preferencií. „Ak ste pán, ktorý chce potešiť chuťové poháriky svojej dámy a preferuje suché a svieže vína, určite siahnite po Rulandskom bielom od vinárstva Skovajsa.

Rovnako ulahodíte i vínom Sauvignon blanc Südsteiermark od Sattlerhof či vínom Mília z vinástva Chateau Rúbaň, ktoré vínomilci milujú najmä pre zvyškový cukor,“ približuje Dominika. Z kategórie červených vín sú vhodnou pozornosťou Le difese od Tenuta san Guido, Promis z vinárstva Ca´marcanda – Gaja alebo Primitivo di Salento od Masseria Capoforte.

„Pánov, ktorí sú milovníci vína, poznajú jeho hodnotu a zároveň majú už čo to odpité, poteší fľaša kvalitného a hlavne výborne hodnoteného vína. U nás na vinujeme.sk máme zbierku krasnych a najmä výborne hodnotených vín. Medzi nimi napríklad Barbaresco DOCG od legendárneho vinára Gaja. Vína z vinárstva Tenuta san Guido potešia tých najnáročnejších, pretože máme v ponuke supertoskánca Sassicaiu alebo ich druhé víno Guidalberto,” odporúča someliérka Dominika.

Vinujeme.sk je miestom, kde nájdete vína na každú príležitosť. Romantická večera pri sviečkach doplnená fľašou skvelého nápoja milencov je jednou z takýchto okamihov. O to viac, keď sa víno považuje za afrodiziakum.

Vinujeme.sk
Zdroj: Vinujeme.sk

„Obsahuje etylakohol, ktorý nás v malom množstve zbavuje stresu, úzkosti, nervozity a skutočne stimuluje aj sexuálnu aktivitu. Pôsobí ako faktor odstraňujúci spoločenské zábrany a obnoví uvoľnenie. K vínu patrí atmosfera romantiky a sviečok a nenechá chladného nikoho,” uzatvára odborníčka na víno s tým, že treba odhadnúť tú správnu mieru. Ak ju odhadnete, o jedinečný večer máte postarané.

Tento článok označený We know how vznikol v spolupráci s komerčným partnerom. Redakcia nie je jeho autorom, ale obsah článku považuje za prínosný pre čitateľa.