Najväčšia slovenská e-commerce platforma v oblasti výživových doplnkov a fitness ohlásila za rok 2022 rekordné tržby. Tie budú vyššie ako 105 miliónov eur, čo predstavuje nárast zhruba o 64 percent. Pôvodný plán firma preskočila o 11 miliónov eur, informoval na sociálnej sieti Linkedin CEO spoločnosti Dalibor Cicman. Zaujímavosťou je, že v posledných kvartáloch GymBeam nezaznamenal pokles na žiadnom z trhov, na ktorých pôsobí.

Slovensko už presiahli

Firme sa veľmi dobre darilo napríklad v Poľsku, pričom očakáva, že tento trh bude čoraz silnejší, čo sa odrazí na ďalších číslach. GymBeam výrazne rástol aj na Ukrajine, za čo do určitej miery môže aj vojna. Kvôli nej totiž z trhu odišlo viacero hráčov, a tak zostal väčší priestor pre slovenskú firmu.

Ilustračný - Dedoles
Neprehliadnite

Biznisové predikcie TRENDU: Dedoles sa zachráni, Eyerim konečne v zisku či predaj GymBeamu

Na Ukrajine obsadil pozíciu trhového lídra s medziročným rastom na úrovni 434 percent. Na Slovensku firma už naráža na svoje horné hranice, čo je podľa D. Cicmana spôsobené spontánnou znalosťou značky.

Cez e-commerce platformu dnes obsluhuje zákazníkov v 14 krajinách strednej a východnej Európy. V súčasnosti sa GymBeam uchádza na investičnej platforme Crowdberry o investíciu vo výške viac ako 4,3 milióna eur. Doteraz sa podarilo vyzbierať už viac ako 3,4 milióna eur od 101 investorov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa