Hoci minulý rok nebol pre výrobu automobilov najplynulejší, najnovšie výsledky firiem v segmente potvrdzujú, že toto obdobie prežili so cťou.

Kým v roku 2020 protipandemické opatrenia odstavili výrobu v slovenskom priemysle na niekoľko týždňov, vlani automotive trápili problémy s dodávkami komponentov na výrobu, vysoké ceny vstupov a neisté zákazky.

Tie síce spôsobili pokles v hospodárení mnohých spoločností, napriek tomu sa niektorým firmám vývoj počas minulého roka podarilo zvládnuť.

Mnohí dodávatelia najväčšieho priemyselného segmentu, napríklad spoločnosti SAS Automotive, Sejong Slovakia, Bourbon Automotive Plastics či Howe Slovensko, dokázali výrazne zlepšiť hospodárenie. Najnovšie sa k nim pridal aj automobilový gigant z východu krajiny.

Trojnásobný rast zisku

Hoci na vlaňajšie výsledky všetkých firiem z automobilového a strojárskeho priemyslu na Slovensku si bude treba počkať prinajmenšom do konca júna tohto roka, niektoré firmy už zverejnili informácie o hospodárení.

Darilo sa aj jednej z najväčších výrobných spoločností z oblasti automotive – Lear Corporation Seating Slovakia. Prešovský výrobca, ktorý patrí do skupiny Lear Corporation, ktorá je svetovým lídrom vo výrobe a skladaní sedadiel a interiérových súčiastok do automobilov, sa postupne vracia na úrovne, ktoré dosahoval pred pandémiou.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa