Úspešný slovenský metalurg Gevorkyan zamieril na českú burzu, kde cíti príležitosť nájsť financie na ďalší rozvoj. Spoločnosť spúšťa primárny úpis akcií, ktorý sa udeje od 1. do 15. júna tohto roka. V prípade úspešného úpisu bude prvým obchodným dňom začiatok júla.

Firma Gevorkyan, ktorá patrí viacnásobnému finalistovi ankety EY Podnikateľ roka Artura Gevorkyana, plánuje využiť na obchodovanie najväčšiu burzu v regióne a na rozvoj získať aspoň 30 či 35 miliónov eur, pričom priestor na výnosnú investíciu vidí aj napriek súčasnej situácii a faktu, že výrobky dodáva primárne pre automobilový trh.

Najväčší emitent

Nové akcie sa budú upisovať v rozmedzí 248 až 302 českých korún, čo je približne 10 až 12 eur za jednu akciu. Spoločnosť avizuje, že do ponuky uvedie celkovo viac ako tri milióny novovydávaných akcií. V rámci verejného úpisu ponúkne okrem nových akcií aj 438-tisíc kusov akcií súčasných akcionárov firmy.

Spoločnosť Gevorkyan sa zároveň stáva na trhu Štart prvým emitentom so sídlom v Slovenskej republike. Zároveň pôjde o potenciálne najväčšiu emisiu na tomto trhu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa