Intrigy v rodinnom biznise neveštia nič dobré. Toto konštatovanie vrchovate platí pre taliansku značku Gucci, ktorá minulý rok oslávila 100 rokov od svojho založenia. Na začiatku sa zaoberala výrobou kožených výrobkov pre jazdcov na koňoch či produkciou kufrov.

Dnes je jednou z najluxusnejších značiek v oblasti módy. Výsledkom extrémnych rodinných vzťahov je fakt, že v spoločnosti nie je od roku 1993 majetkovo angažovaný žiadny z nositeľov slávneho mena. A dôvodom tejto absencie nie je len to, že jedného z členov klanu nechala zavraždiť jeho bývalá manželka.

Z firmy boli členovia rodiny doslova vystrnadení. Luxusnú značku so sídlom vo Florencii vlastní od roku 1999 Francúz François-Henri Pinault, ktorého aktivity zastrešuje jeho módny konglomerát Kering.

Možno to bola náhoda a možno nie, že presne sto rokov od vzniku značky sa dostal do svetových kín americký film režiséra Ridleyho Scotta Klan Gucci, v ktorom si hlavnú úlohu zahrala speváčka a herečka Lady Gaga, herec Adam Driver, ako aj herecké legendy Jeremy Irons či Al Pacino.

Intrigy a opäť len intrigy

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa