Podnikanie v oblasti svetelnej techniky, strojárska výroba a medzinárodná doprava sú tri piliere, na ktorých stavia svoju existenciu a rozvoj firma Orgeco z Nových Zámkov. V rámci svetelnej techniky projektuje Orgeco osvetľovacie sústavy pre interiéry a exteriéry, okrem toho zastupuje významných výrobcov svetelnej techniky a dodáva svietidlá na realizáciu vytvorených projektov.

Dominantnou činnosťou v tejto oblasti je výroba slávnostných svetelných dekorov, ktoré sa používajú na vianočnú výzdobu miest, obcí, obchodných centier či peších zón. Spoločnosť vyrába aj dekorácie pri príležitosti veľkonočných sviatkov.

Orientácia na export

Až 95 percent vyrobených dekorov exportuje firma do zahraničia. S ich produkciou začala už v prvej polovici 90. rokov. Kostry dekorov vyrábala z oceľových profilov, výroba bola prácna, zložitá a časovo náročná, nakoľko povrchová úprava prebiehala žiarovým zinkovaním. Aj preto si vo firme uvedomovali, že bez nového riešenia a investičných vstupov nebude možné zabezpečiť rozvoj výroby.

„Došli sme na to, že vyrábať kostry dekorov musíme inak ako naša konkurencia. Po hodnotovej analýze bola riešením náhrada oceľových profilov hliníkovými profilmi. Riešenie bolo nadčasové, dekory boli ľahšie, dostatočne pevné, nebolo treba ich povrchovej úpravy a boli aj cenovo konkurencieschopné. Získali sme nového partnera a kontrakt, ktorý dlhodobo prispel k rozvoju spoločnosti,“ hovorí pre TREND generálny riaditeľ spoločnosti Orgeco Ernest Haris.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa