Kým v roku 2020 protipandemické opatrenia odstavili výrobu áut na niekoľko týždňov, minulý rok potrápil tento segment logistikou a najmä nedostatkom čipov a polovodičov. Vo svete sa tak nestihli vyrobiť milióny vozidiel.

Hoci sa Slovensko napriek týmto problémom nakoniec prehuplo cez hranicu milióna vyrobených vozidiel, nič nenasvedčovalo tomu, že sa bude dariť aj tunajším dodávateľom. Opak bol však pravdou a okrem spoločností Coba Automotive či Bourbon Automotive Plastics Nitra, o ktorých už TREND informoval v minulom článku, sa vlani darilo aj spoločnosti Howe Slovensko, výrobcovi kožených materiálov pre autá.

Úspech v náročnom období

Hoci na vlaňajšie výsledky všetkých firiem z dodávateľského reťazca automobilového priemyslu si bude treba počkať prinajmenšom do jari tohto roka, niektoré firmy nedávno zverejnili svoje výsledky z minulého fiškálneho roka.

TREND si všimol, že sa darilo aj tým, ktoré sú viazané aj na aktuálne problematický automobilový priemysel. Patrí medzi ne aj košická spoločnosť Howe Slovensko. Je súčasťou globálnej skupiny Howe, ktorá pôsobí najmä v Európe, Austrálii a Číne. Na Slovensku je výrobcom kožených materiálov pre použitie v automobilovom priemysle a rieši strihanie a opracovanie kožených poťahov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa