Keď bolo oznámené, že usporiadateľom Expa 2020 bude Dubaj, z najvyššej budovy sveta Burj Khalifa bol odpálený obrovský ohňostroj. Na počesť doteraz najväčšieho podujatia v regióne Stredného východu bola plánovaná výstavba novej najvyššej budovy sveta, ktorá mala niesť názov Dubai Tower alebo Burj 2020. Z týchto plánov sa však napokon upustilo. Výstava sa mala pôvodne konať už minulý rok, no kvôli pandémii nového koronavírusu bola presunutá na začiatok októbra tohto roka.

25 miliónov

Organizátori odhadujú, že výstavu si pozrie až 25 miliónov návštevníkov z celého sveta. Vzhľadom na pandémiu ide o naozaj veľké číslo, no Spojené arabské emiráty nenechávajú nič na náhodu a počas celého trvania budú platiť veľmi prísne nielen bezpečnostné, ale aj hygienické opatrenia.

70

Očakáva sa, že až 70 percent návštevníkov bude pochádzať z krajín mimo Spojených arabských emirátov, čo je najväčší podiel za viac ako storočie a pol svetových výstav.

150 000 a 44 000

Očakáva sa, že denne výstavu uvidí až 150-tisíc návštevníkov. Metro dokáže každú hodinu na Expo dopraviť až 44-tisíc návštevníkov.

300 000

je počet návštevníkov, ktorí sa denne môžu na mieste ubytovať, čo je viac ako trojnásobok kapacity londýnskeho štadióna Wembley.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa