Už dlhšie platí, že elektrické bicykle nemajú jednu konkrétnu cieľovú skupinu. Stal sa z nich mainstream. Kupujú si ich študenti kvôli lacnej doprave po meste, páry s malými deťmi kvôli výletom, ale aj ľudia v strednom a vyššom veku. Je to dané aj tým, že sa stále zlepšujú ich technické parametre. Sú ľahšie a aj jednoduchšie na ovládanie. Vďaka silnejším batériám majú aj výrazne dlhší dojazd ako pred niekoľkými rokmi.

Jednotkou Holandsko

Nový segment celoodpružených eMTB pritiahol k elektrickým bicyklom aj skalných fanúšikov mechanických bicyklov, ktorí zistili, že e-bike im v podstate rozšíri možnosti športového vyžitia. Zákazníkov pri kúpe nového elektrobicykla neodrádzajú ani vyššie ceny, ktoré sú závislé od kvality rámu, ale aj špecifikácií batérie či elektromotora. Zaujímavosťou je, že Slováci holdujú kvalitnejším a teda aj drahším elektrobicyklom.

„Jednotkou v predajoch elektrobicyklov je s najväčšou pravdepodobnosťou Holandsko, kde sú predaje mechanických bicyklov najmä v najlacnejších segmentoch a potom v športových pomôckach. Na prvý pohľad to ale nedáva logiku, pretože práve táto krajina má minimum kopcov, pre ktoré sú elektrobicykle ideálne.

Elektrické bicykle majú z hľadiska predajov postupne prevahu nad tými mechanickými
Neprehliadnite

Sklady s bicyklami zívajú prázdnotou. Dopyt je obrovský, vypredané sú na dva roky dopredu

V každom prípade v Holandsku sú elektrické bicykle používané ako ideálny prostriedok na prekonávanie veľmi silného protivetra, ktorý od mora vanie väčšinu roka. Stačí sa tiež ísť pozrieť napríklad do rakúskych Álp, kde už teraz málokedy narazíte na cyklistu bez elektrobicykla,“ hovorí Jakub Ditrich, odborník na elektrobicykle zo servera elektrobicykle.sk.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa