Ochrana ovzdušia či recyklácia sú témy, o ktorých sa v podnikateľskom a hospodárskom prostredí hovorí dlhodobo. Aj preto sa na pozitívnej vlne ekologizácie priemyslu už niekoľko rokov úspešne nesie aj slovenská firma Ropa Group z Bratislavy, ktorá sa zaoberá znižovaním negatívnych dosahov priemyselnej výroby na životné prostredie a klímu. Firma je nominovaná na prestížnu cenu TREND TOP v kategórii TREND Firma roka 2023.

Znižovanie emisií u priemyselných podnikov dosahuje Ropa Group rôznymi spôsobmi. Firma napríklad realizuje vo výrobných priestoroch podnikov výstavbu technológií, ktorými im pomáha redukovať emisie oxidu dusíka či síry. „Dominantnou činnosťou je však predaj a distribúcia chemických komodít, ktoré koneční odberatelia aplikujú v zariadeniach za účelom čistenia od priemyselných spalín,“ hovorí pre TREND spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ firmy Patrik Andó.

Alexis Avet-Rochex, riaditeľ závodu Medline Assembly Slovakia
Neprehliadnite

Chirurgické sety z Partizánskeho urýchľujú operácie na celom svete, investor plánuje ďalší rast

Druhou nohou spoločnosti Ropa Group je medzinárodný obchod a recyklácia. V rámci nej sa zaoberá veľkovýkupom, zberom, triedením a spracovaním elektroodpadu, ako aj farebných kovov. Materiály vhodné na recykláciu, ako sú napríklad elektromotory či plošné spoje z PC firma spracuje na recyklačných linkách do pôvodných komodít ako meď, železo či hliník. Následne tieto frakcie zobchoduje.

Rekordné výsledky

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa