Slovenská správcovská spoločnosť Sandberg Capital pôsobí na trhu private equity od roku 2014, keď otvorila svoj prvý investičný fond. Sandberg Investment Fund I spravuje aktíva za vyše 250 miliónov eur.

V portfóliu fondu sú firmy z oblasti IT, telekomunikácií, maloobchodu, poľnohospodárstva a vzdelávania, ktoré zamestnávajú zhruba tritisíc ľudí. Jeho priemerné ročné zhodnotenie predstavuje podľa partnera Sandbergu Michala Ryboviča vyše dvadsať percent, čo podľa neho koreluje s nastaveným plánom.

Michal Rybovič, partner investičného fondu Sandberg Capital
Neprehliadnite

Lacno už firmy na Slovensku ani v Česku nekúpite, hovorí investor zo Sandberg Capitalu

Úspech prvého private equity fondu Sandbergu, ktorý je určený pre inštitucionálnych investorov, viedol v tomto roku k otvoreniu druhého fondu. Ten bude spravovať investície v objeme minimálne 109 miliónov eur.

Sandberg prvýkrát medzi svojimi investormi privítal Tatra banku a Európsky investičný fond (EIF), ktorý je finančným orgánom EÚ podporujúcim malé a stredné podniky. Väčšinovým akcionárom EIF je Európska investičná banka.

Prísny výber

Sandberg založil pred siedmimi rokmi bývalý manažér J&T Martin Fedor. Kontakt medzi ním a bývalými partnermi pretrváva, o čom svedčí aj to, že banky z portfólia J&T Finance Group patria medzi investorov v oboch private equity fondoch Sandbergu. V tom prvom sú dokonca majoritným investorom.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa