Najväčší európsky výrobca hydraulických plošín, ktorým je belgická spoločnosť Dhollandia, otvoril svoj slovenský závod v Predmieri neďaleko Bytče. Závod bude zabezpečovať servis, distribúciu a výrobu pre celú strednú Európu, neskôr aj pre Nemecko. V súčasnosti zamestnáva dvadsať ľudí, postupne ich rozšíri na stovku.

Slovenský závod pribudol k trom európskym závodom spoločnosti v Belgicku, vo Francúzsku a v Írsku. V týchto závodoch zamestnáva dokopy tristo ľudí a vyrába vyše deväťdesiat percent hydraulických, elektrických a mechanických komponentov používaných na jeho zdvíhacích plošinách. Celkovo produkuje viac ako šesťdesiat druhov hydraulických.

Podľa Geerta Claeysa konateľa spoločnosti Dhollandia Central Europe Žilina je postavenie slovenského závodu dôsledkom rastúcich aktivít spoločností v strednej a východnej Európy. Svedčí o nich aj veľká objednávka hydraulických plošín od bratislavského letiska z konca roka 2004.

V Predmieri sa budú vyrábať hydraulické zdvíhacie plošiny pre nákladné autá. Závod stojí na šesťhektárovom pozemku, ktorý obec predala firme.

Pozemok je súčasťou pripravovaného priemyselného parku. Dobudovanie infraštruktúry zabezpečila obec zo šesťmiliónovej dotácie z ministerstva financií.

Dhollandia vznikla v roku 1968, postupne sa stala lídrom na trhu hydraulických plošín. V roku 2004 ich vyrobila 24-tisíc a za prvých osem mesiacov minulého roka produkciu medziročne zvýšila o 25 percent.