Detvianski strojári môžu dostatok rekordný príplatok. Pýtať si viac im však zrejme zabráni samotná inflácia. Spoločnosť PPS Group totiž vzala do svojich rúk iniciatívu pri rokovaniach o novej podobe Kolektívnej zmluvy na budúci rok a už radšej vopred odborárom dala návrh, ktorý sa takmer neodmieta.

Zamestnancom v podniku Podpolianske chce vedenie plošne zvýšiť platy až o mieru inflácie a k tomu zachovať všetky existujúce benefity. Konkrétny nárast miezd sa tak vypočíta až podľa ukazovateľov Národnej banky Slovenska na jeseň.

Spomedzi doteraz zverejnených návrhov na zvyšovanie platov v slovenskom priemysle kvôli rastúcej inflácii ide o zatiaľ najveľkorysejšiu ponuku. A to aj po nedávnom oznámení automobilky Jaguar Land Rover Slovakia o zvyšovaní platov výrobným pracovníkom so skúsenosťami až do výšky necelých desať percent.

Najnovšie s informáciou o zvyšovaní platov prichádza aj trnavská automobilka Stellantis Slovakia, ktorá by mala zamestnancom pridať k platom v priemere 90 eur.

Inšpirovať týmito rozhodnutia v oblasti oceliarskeho biznisu by sa mohol po sérii rekordných rastov ziskov inšpirovať aj hutnícky gigant z Košíc U.S. Steel Košice, kde na pozadí rekordnej inflácie odborári rovnako požadujú opätovné zvýšenie platov.

Takmer desať percent

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa