Sme bližšie k našim zákazníkom

S cieľom vyjsť zákazníkom čo najviac v ústrety došlo k rozšíreniu a modernizácii predajnej siete. „Minulý rok sa niesol v duchu pozitívnych zmien. Jednou z nich bola možnosť návratu do kamenných predajní. Čo nás však teší viac, podarilo sa nám rozšíriť sieť predajní na Slovensku a dostať sa tak ešte bližšie k zákazníkom. Potešili sme obyvateľov miest alebo mestských častí, ktorým kamenná predajňa elektroniky v ich okolí chýbala,“ hovorí Sabina Boudová, marketingová riaditeľka značky DATART.

DATART rozšíril svoje pôsobisko o prevádzku v bratislavskej mestskej časti Petržalka a o nové predajne v piešťanskom OD Prior a vo zvolenskom OC Klokan. Na východnom Slovensku pribudla aj predajňa v Levoči. V júni DATART privítal verných aj nových zákazníkov v zmodernizovanej prevádzke v OC Eurovea na nábreží Dunaja v Bratislave. V októbri sa k vynovenej bratislavskej predajni pridala aj moderná prevádzka v banskobystrickom nákupnom centre Europa. Na Slovensku je momentálne otvorených spolu 20 predajní.

Po pandemických rokoch opäť v zabehnutom režime

Vianočný predaj produktov v roku 2022 sa vyšplhal na zaujímavé čísla. Zákazníci sa po dvoch rokoch nakupovania online vrátili do predajní: „V predvianočnom období roku 2020 a 2021 sme nemali možnosť obslúžiť našich zákazníkov osobne. Teší nás, že zákazníci nezostali iba pri nakupovaní darčekov cez e-shop, ale vrátili sa do kamenných predajní. Sme radi, že sme mohli všetkým otvoriť brány DATARTu bez obmedzení a vynahradiť im roky, počas ktorých sme museli dodržať protipandemické opatrenia,“ dodáva Boudová.

Ktoré produkty boli hitom Vianoc 2022?

December, mesiac vianočných nákupov sa niesol v znamení inteligentných mobilov, hodiniek, notebookov, tabletov, kávovarov, robotických vysávačov či bezdrôtových slúchadiel. Obľúbenými darčekmi v tomto roku boli aj produkty pre osobnú hygienu, ako napríklad kulmy, pánske zastrihávače či fény. V roku 2021 patrili medzi veľmi obľúbené vianočné darčeky produkty z kategórie dentálnej hygieny. Preto mali zákazníci aj v roku 2022 na výber z množstva kefiek, ústnych spŕch a ďalších pomocníkov pre udržanie zdravého úsmevu.

Nakupovalo sa viac online alebo v kamenných prevádzkach?

Predaje boli rozdelené medzi maloobchodný a internetový predaj. V minulom roku bol v prevádzke len e-shop, čo spôsobilo obrovský tlak na logistiku. DATART nepodcenil obrovský nápor v predvianočnom období a navýšil počet brigádnikov v logistickom centre v Senci. Aj preto bolo možné odosielať objednaný tovar už do 24 hodín.

Posilnený bol tiež tím elektrošpecialistov v predajniach, ktorí zákazníkom odborne a kvalifikovane poradili a odpovedali na všetky otázky týkajúce sa produktov a služieb značky DATART. Vďaka výbornému zásobovaniu si zákazníci DATARTu mohli svoje elektro vyzdvihnúť už do 30 minút od objednania so službou RÝCHLART. Zákazníci radi využívajú aj službu DOPRAVART. Práve preto DATART obohatil vozový park o nové vozidlá, aby bol rozvoz tovaru ešte rýchlejší.

Novinky, ktoré hýbu trhom s elektronikou

DATART sleduje najnovšie trendy! Svoj profil má vytvorený na TikToku, YouTube, Facebooku aj Instagrame. Tam svojim fanúšikom prináša cenné rady a tipy, ktoré im pomôžu pri výbere zo širokého portfólia produktov. DATART na svojich sociálnych sieťach ponúka množstvo zaujímavých informácií, recenzií, noviniek a tipov, ako sa starať o elektroniku. Fanúšikovia môžu prostredníctvom súťaží na jednotlivých profiloch vyhrať hodnotné ceny.    

Šetrenie je témou dňa a DATART to vie!  

DATART myslí aj na tých zákazníkov, ktorí si chcú kúpiť spotrebič s čo najlepším pomerom ceny, výkonu a spotreby. Pomocou kalkulačky nákladov môže každý jednoducho zistiť koľko stojí 10 rokov prevádzky konkrétneho spotrebiča a koľko eur je možné ušetriť jeho výmenou za úspornejší variant.ň

DATART, popredný český a slovenský predajca elektroniky a domácich spotrebičov, má za sebou úspešný rok plný splnených cieľov a výziev. V roku 2023 môžu zákazníci aj naďalej očakávať vysokú úroveň služieb a širokú ponuku elektrospotrebičov za bezkonkurenčné ceny.