Český miliardár Daniel Křetínský rozbieha nový biznis. Kúpil zámok ležiaci juhozápadne od Paríža za 43 miliónov eur s plánom premeniť ho na luxusný hotelový komplex s ponukou jazdeckých aktivít. Trojposchodové sídlo Chateau du Marais leží 36 kilometrov od hlavného mesta Francúzska a je označované za jeden z najlepších príkladov architektúry Ľudovíta XVI. Zámok z 18. storočia posledných viac ako sto rokov patril rodinám Frotier de Bagneux a de Pourtalès.

Architektonický skvost pozostáva zo stovky miestností vrátane slávnostnej sály s 24 stĺpmi v gréckom štýle. Okrem hlavnej budovy zahŕňa niekoľko priľahlých obydlí, v jeho okolí sa rozprestiera park v anglickom štýle a 550 metrov dlhé jazero.

Veľké plány

Turistické prehliadky, prenájmy na natáčanie filmov či súkromné oslavy už na pokrytie nákladov na údržbu nestačili. „Plánom je kompletne zrekonštruovať interiér tak, aby vznikol luxusný hotel,“ potvrdil pre Bloomberg starosta Val-Saint-Germain Serge Deloges, kde sa zámok nachádza. Zástupcovia D. Křetínskeho na žiadosť o komentár bezprostredne nereagovali.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa