Spoločnosť Continental Automotive Systems Slovakia ráta pri rozšírení centra aj s vytvorením približne 80 nových pracovných miest. Celkovo by tak malo vo zvolenskom závode pracovať už viac ako 1 100 ľudí. Výšku investície ani jej časový plán firma nezverejnila.

 

Samotné vývojové centrum sa rozšíri o takmer tritisíc metrov štvorcových a pribudne jedno nové podlažie. V nových priestoroch bude sídliť laboratórium frekvenčnej analýzy, laboratórium dynamometrov a pribudne aj miestnosť pre testovanie bŕzd a skúšobňa pneumatík.

 

Pri rozšírení vývojového centra ráta Continental aj s inštaláciou fotovoltaických panelov na streche budovy. Závod vo Zvolene rastie najmä z dôvodu zvýšenia výroby. V roku 2010 sa rozšíril o novú galvanickú linku a vlani pribudlo aj logistické centrum.

 

Spoločnosť Continental patrí medzí lídrov vo výskume a vývoji na Slovensku. Firma razí politiku vyvíjať pre regionálne trhy na regionálnych trhoch. Okrem Zvolena má vývojové centrum aj v závode v Púchove. To otvorilo len v novembri minulého roka a investovala doň 7,5 milióna eur. V roku 2013 zase otvorila výskumné a vývojové centrum vo fabrike v Dolných Vesteniciach.