V priebehu 14 rokov sa česko-kanadská firma Ataccama rozrástla a v súčasnosti v nej pracuje 500 pracovníkov v desiatich svetových pobočkách. Jej platformu na správu firemných dát Ataccama ONE používajú stredné podniky, ale aj globálni lídri, napríklad T-Mobile, Avast, Raiffeisenbank, či Heineken. Firma teraz po prvýkrát vo svojej histórii využije externé financovanie.

V prvom investičnom kole series A získala od globálneho fondu Bain Capital Tech Opportunities za minoritný podiel 150 miliónov dolárov, čo je v prepočte viac ako 144,3 milióna eur. Financie využije na globálnu expanziu, rozvoj dátovej platformy a nábor českých a slovenských vývojárov.

Český vývoj aj cez Bratislavu

Bain Capital Tech Opportunities je jedným z najväčších investičných fondov na svete so sídlom v americkom Bostone. Spravuje aktíva v hodnote viac ako 150 miliárd eur v oblastiach ako infraštruktúra a bezpečnosť, fintech a platby, internetové digitálne médiá či IT v zdravotníctve.

„Veľké organizácie sa snažia škálovať a decentralizovať svoje dátové iniciatívy, umožniť demokratizáciu dát a zároveň udržať svoje dáta pod kontrolou z hľadiska kvality, správy, ochrany súkromia a bezpečnosti,“ vysvetľuje Martin Záhumenský, produktový a technologický riaditeľ spoločnosti Ataccama, ktorý riadi aj slovenskú pobočku.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa