Súčasťou transakcie je šesť priemyselno-logistických nehnuteľností v Česku a ďalších päť na Slovensku. Prenajímateľa by tak mala zmeniť napríklad aj európska centrála odevného reťazca C&A v Novom Meste nad Váhom.

GO ASSET - spoločnosť zameraná na rozvoj komerčných nehnuteľností v Rakúsku a strednej a východnej Európe. 
Dôraz sa kladie na maloobchodné (najmä maloobchodné parky) a logistické projekty.
Neprehliadnite

Priemyselné nehnuteľnosti hľadajú budúcnosť na internete

Haly plánuje odkúpiť fond Cromwell European Real Estate z austrálskej skupiny Cromwell Property Group, ktorý o transakcii informoval na svojej internetovej stránke. Hodnotu pätice slovenských nehnuteľností vyčíslili na 62,4 milióna eur.

Nový hráč na trhu

Súčasťou obchodu sú priemyselno-logistické nehnuteľnosti v Žiline, Novom Meste nad Váhom a v Košiciach a tiež šesť hál v českom Uherskom Hradišti, Lovosiciach, Písku a Vyškove. Celkovo ide o viac než 125-tisíc metrov štvorcových nájomných plôch a 140-tisíc metrov štvorcových stavebných pozemkov. Všetky sa nachádzajú v dobre situovaných lokalitách s napojením na dopravnú infraštruktúru.

„Transakciou sme upevnili pozíciu fondu v strednej Európe, konkrétne na rozvíjajúcich sa trhoch Českej a Slovenskej republiky, od ktorých sa očakáva, že budú ťažiť z ďalšej integrácie so susedným západoeurópskymi ekonomikami,“ uviedol Simon Garing, generálny riaditeľ spoločnosti Cromwell European Real Estete. Skupina kúpou hál rozširuje svoje zastúpenie v stabilnom a pomerne vysoko výnosnom sektore logistiky a ľahkého priemyslu.

Česká investičná skupina Arete predala portfólio svojho druhého fondu za viac ako 113 miliónov eur.
Zdroj: Arete Invest
Česká investičná skupina Arete predala portfólio svojho druhého fondu za viac ako 113 miliónov eur.

Všetkých jedenásť nehnuteľností je plne obsadených. Sídli v nich dovedna sedemnásť nájomcov, prevažne z odvetví logistiky, obchodu a automotive, ale aj priemyslu. Medzi nimi aj európska centrála odevného reťazca C&A, sklad medzinárodnej siete internetových obchodov s módou Factcool a logistických firiem TPL a Raben Logistics v Novom Meste nad Váhom, automotive dodávateľ Grupo Antolin v Žiline, či výrobca komínov Steelcon v Košiciach.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa