Holding Czechoslovak Group (CSG) Michala Strnada, do ktorého patrí aj slovenská zbrojovka MSM Group, ohlásil expanziu do Spojených štátov. V štáte Arkansas plánuje investovať desiatky miliónov dolárov.

„Tento rok začíname stavať v Little Rock veľký závod. Investícia vo výške niekoľkých desiatok miliónov je už schválená. Bude to továreň na výrobu zápaliek do nábojov,“ povedal pre portál E15 David Štěpán, investičný riaditeľ CSG. Skupina chce do štyroch rokov začať vyrábať v maximálnej kapacite, ktorá by mala predstavovať 1,5 miliardy zápaliek ročne. Vzniknúť má tiež 120 nových pracovných miest.

Orientácia na armádu

Koncom minulého roka kúpil holding väčšinový podiel v talianskom podniku Fiocchi Munizioni, poprednom výrobcovi malorážkovej munície. Podľa CSG ide doteraz o najväčšiu zahraničnú investíciu v histórii českého obranného priemyslu, no cena zverejnená nebola. Podľa informácií zo zákulisia biznisu by však malo ísť o približne desať miliárd českých korún, čo je v prepočte podľa aktuálneho kurzu viac ako 420 miliónov eur.

Väčšinovým vlastníkom sa stal podnikateľ M. Strnad, ktorý podiel odkúpil od investičnej skupiny Charme Capital Partners. Firma má byť základom novej divízie CSG Ammo+, ktorá je zameraná na malorážkovú muníciu.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa