Slovenské startupy sú v čoraz väčšom hľadáčiku českých investičných fondov. Dôvod je veľmi jednoduchý. Kým startupová scéna v Čechách je už dospelá a nie je ju už pomaly kam posúvať, na Slovensku je situácia celkom odlišná. Startupová scéna je totiž podľa mnohých investorov na vzostupe, nie je preto dôvod smerovať pozornosť na Prahu, ale radšej ju zamerať na Bratislavu.

Kvalita zo Slovenska

Podľa investorov sa na Slovensku stále nachádza veľmi veľa šikovných ľudí, ktorí majú potrebné zručnosti a schopnosti na rozbehnutie kvalitného startupu. Startupový svet sa plne zglobalizoval a dobrý startup s medzinárodnou ambíciou je dnes možné bez problémov vytvoriť aj z Bratislavy, Košíc či Popradu.

„CloudTalk, Sloneek, historicky Domotron a aj ďalšie startupy sú jasným dôkazom, že aj na Slovensku môžu vyrásť kvalitné startupy s medzinárodným presahom. Napríklad od CloudTalku očakávame, že bude prvým slovenským jednorožcom, nakoľko už teraz ide o jednu z najrýchlejšie rastúcich firiem vo svojom obore na svete,“ hovorí Přemysl Rubeš, zakladateľ a partner investičného fondu Presto Ventures.

nasdaq
Neprehliadnite

Dobré časy technologických startupov skončili. Hlasy o druhej dot-com bubline silnejú

„Startupom vieme pomôcť prekonať problémy s predajom, ak nejaký majú a rovnako aj s expanziou do západnej Európy či do USA,“ vysvetľuje P. Rubeš.

Slovensko ako Estónsko?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa