Šesť štátnych teplární združených v skupine MH Teplárenský holding (MHTH) dosiahlo vlani prevádzkové výnosy 234 miliónov eur, čo predstavuje mierny medziročný nárast o štyri milióny eur. Prevádzkový hospodársky výsledok (EBITDA) poskočil o približne 16 miliónov na 36 miliónov eur.

Zisk pred zdanením (EBT) predstavoval sedem miliónov eur, čo je viac než štvornásobok oproti pôvodnému predpokladu zo začiatku minulého roka. V roku 2019 pritom teplárne hospodárili so stratou v rovnakej výške siedmich miliónov eur.

Finálne výsledky sú podľa šéfa MHTH Ľuboša Lopatku potvrdením správnosti rozhodnutia spojiť šesť podnikov do jedného holdingu. Rozhovor s Ľ. Lopatkom, ktorý je generálnym riaditeľom štátnej spoločnosti MH Manažment spravujúcej firmy so štátnou účasťou, nájdete v aktuálnom vydaní TRENDU [14/2021] v rámci päťdielneho seriálu Ako sa zachraňujú firmy.  Hovorí v ňom najmä o svojich skúsenostiach s riadením. 

Ladislav Čechovič
Neprehliadnite

Američania si chcú manažéra z Penty nechať, roky pripravoval Mecom na predaj

Ktoré teplárne koľko vrátia

Podľa Ľ. Lopatku všetky teplárne dosiahli výrazne lepší hospodársky výsledok v porovnaní s predminulým rokom. Dve teplárne zo šiestich vykázali stratu v oblasti EBITDA. V Martinskej teplárenskej to bolo dôsledkom realizácie veľkej investície v oblasti ekologizácie zdroja. V tomto roku už tepláreň dosahuje zisk.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa