Návrat Burger Kingu bude v réžii poľskej spoločnosti AmRest, ktorá získala exkluzívne právo na rozvoj jeho reštaurácií nielen na slovenskom trhu, ale tiež v Česku. Poliaci sú zabehnutým nezávislým prevádzkovateľom svetových gastro značiek. Na Slovensko napríklad dotiahli kaviareň Starbucks, v zahraničí prevádzkujú fastfood KFC.

„V najbližších rokoch plánujeme otvoriť pätnásť prevádzok po celom Slovensku,“ hovorí riaditeľ Burger King pre Česko a Slovensko Daniel Ryška. Otvorenie prvej prevádzky je plánované na jeseň tohto roku v nákupnom centre v Bratislave.

Burger King sa stiahol zo Slovenska koncom roka 2011 len po necelých dvoch rokoch. Dve bratislavské a jednu žilinskú reštauráciu vtedy prevádzkovala česká spoločnosť Tekaz, pre ktorú išlo o vedľajší projekt popri hlavnej činnosti v stavebníctve.

Bude prvý opäť Aupark?

Poľský AmRest zatiaľ neprezrádza, kde presne otvorí svoj prvý slovenský Burger King. Kvarteto kaviarní Starbucks prevádzkuje práve v bratislavských nákupných centrách Aupark, Avion, Central a Eurovea. Prvú z nich otváral v roku 2016 v petržalskom Auparku.

Burger King avizuje, že jeho reštaurácie budú v blízkej budúcnosti vybavené modernými technológiami, ktoré uľahčia objednávanie i samotné platby. Je tiež možné, že značka časom prinesie zákazníkom službu v podobe donášky.

Americký reťazec rýchleho občerstvenia si našiel fanúšikov v 79 krajinách, v ktorých prevádzkuje približne trinásťtisíc reštaurácií. Korene značky Burger King siahajú do 50. rokov minulého storočia. Pri prevádzke reštaurácií sa spolieha na spoluprácu s nezávislými franchisingovými partnermi.