Spoločnosť IAG podľa agentúry Reuters uviedla, že „odcudzené“ boli údaje z okolo 380-tisíc platieb kreditnými kartami. Výkonný riaditeľ British Airways Álex Cruz sa v mene spoločnosti ospravedlnil zákazníkom.

Aerolínie podľa jeho slov zasiahol „zákerný a sofistikovaný“ útok a svojich zákazníkov zaň odškodnia. Á. Cruz v piatok tiež uviedol, že pri útoku bolo odcudzených dostatok údajov na to, aby hackeri mohli použiť informácie získané z kreditných kariet na nelegálnu činnosť. Prípad podľa jeho slov vyšetruje polícia, priblížila agentúra AP.

„Vieme, že údaje, ktoré boli ukradnuté sú: meno, adresa, e-mailová adresa, a údaje z kreditnej karty: ako jej číslo, platnosť, a trojmiestny kód na zadnej strane,“ povedal stanici BBC.

Hackeri prenikli i do mobilnej aplikácie spoločnosti, ale nedostali sa k údajom z cestových pasov. British Airways o útoku informovali už vo štvrtok večer a upovedomili o ňom svojich zákazníkov. Prienik hackerov odhalili až 5. septembra a podľa vedenia sa ho následne podarilo zastaviť.