Indicko-britská automobilová skupina Jaguar Land Rover (JLR) prekoná v tomto finančnom roku rekord v tržbách. Výrazne jej v tom pomôže aj model Defender vyrábaný v Nitre.

Ten sa opäť zaradil medzi najpredávanejšie vozidlá v portfóliu značky, pričom skupina sa naďalej zameriava na vysoko ziskové modely, tvrdí generálny riaditeľ Adrian Mardell.

Defender ťahá v skupine prím po boku s modelmi radu Range Rover a zabezpečil automobilke zvrat v ziskoch v dvoch po sebe nasledujúcich štvrťrokoch.

O Defender sa bije Čína

Spoločnosť síce vykázala za  svoj vlaňajší finančný rok, ktorý sa uzavrel koncom marca, stratu 64 miliónov libier, keďže nedostatky v dodávateľskom reťazci spomalili výrobu v prvých dvoch účtovných štvrťrokoch. Následný obrat k budúcim ziskom potiahol v posledných dvoch kvartáloch práve Defender a ostatná skupina populárnych SUV značky.

Vozidlá JLR v priemere stáli viac ako 70-tisíc libier vo finančnom roku končiacom sa 31. marca, čo bolo výrazne viac ako v rovnakom období predchádzajúceho finačného roka, keď sa táto hranica posunula na asi 45-tisíc libier. Model Defender a spol. preto prináša oveľa vyššie ziskové marže. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa