Riadiace miesto pre kamióny vyrastie pri štvrtej bráne bratislavskej fabriky. Objekt bude mať rozlohu necelých 34-tisíc metrov štvorcových. Jeho súčasťou bude nízkoenergetická budova, 148 parkovacích miest pre kamióny, ďalších tridsať parkovacích miest pre autobusy zmluvnej dopravy a príjazdové cesty.

„V budove riadiaceho miesta bude prebiehať evidencia kamiónov s výrobným materiálom. Časť priestorov bude slúžiť vodičom kamiónov. K dispozícii tu budú mať automaty na kávu a občerstvenie, ako aj toalety a sprchy,“ uviedla hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová. Odovzdanie do prevádzky je v pláne na konci leta tohto roku.

Bratislavský Volkswagen ide pristavovať, prekoná dva milióny štvorcových metrov

Výstavba riadiaceho centra pre kamióny Zdroj: Maňo Štrauch

Súčasť logistického centra

Riadiace miesto pre kamióny je súčasťou projektu nového logistického centra, ktoré začal Volkswagen stavať vlani v októbri. Bude mať rozlohu 125-tisíc štvorcových metrov a s prevádzkou začne vo štvrtom kvartáli tohto roka. Prevádzkovateľom má byť externá logistická firma, pričom investícia dosiahla približne 150 miliónov eur.

Volkswagen Slovakia od júla tohto roku otvorí aj nový parkovací dom. Na troch poschodiach bude pre zamestnancov k dispozícii 1 200 parkovacích miest.

Veľké investície

Automobilka na Slovensku v posledných piatich rokoch preinvestovala celkovo 1,9 miliardy eur. Pred dvoma rokmi Volkswagen Slovakia otvoril modernú karosáreň pre Audi Q7 za 600 miliónov eur, ktorá bude vyrábať karosérie aj pre Q8 a Volkswagen Touareg.

V tomto roku pribudne v závode tiež nová montážna hala za tristo miliónov eur a karosáreň za pol miliardy eur pre Porsche. V karosárni s rozlohou takmer 36-tisíc metrov štvorcových nasadí firma pol tisícky robotov.