Po konceptoch nastal čas na sériovú výrobu. Značka Audi v rámci koncernu Volkswagen naďalej rozširuje svoj hybridný vozový park. Tentoraz plánuje vybaviť technológiou plug-in hybrid aj veľké SUV kupé Q8, uvádza portál AutomobilWoche.

Oliver Grünberg, Volkswagen Slovakia
Neprehliadnite

Šéf Volkswagenu: Zamestnanci majú dobré nápady, treba im načúvať

Koncept Audi Q8 mal už v roku 2017 inštalovaný plug-in hybridný pohon. Teraz ide ale do sériovej výroby. Vtedy Audi ukázalo prvú štúdiu svojho SUV kupé v uvedenej verzii na autosalóne v Detroite.

Konkurent v jednom závode

Audi Q8
Zdroj: Porsche Slovakia

Do konca roka má dokonca byť na trh uvedených až osem plug-in hybridov tejto značky. Pred Q8 sú na rade ešte modely A3 a Q3. Model Q8 sa už vyrába spoločne s ostatnými luxusnými SUV modelmi koncernu Volkswagen práve v bratislavskom podniku.

„Volkswagen Slovakia produkuje v bratislavskom závode štyri modely s plug-in hybridným pohonom: Audi Q7 TFSI e, Porsche Cayenne E-Hybrid (vrátane Cayenne Turbo S E-Hybrid), Porsche Cayenne E-Hybrid Coupé (vrátane Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid Coupé) a úplnou novinkou, ktorá v týchto dňoch prichádza do výroby, je Volkswagen Touareg R, ktorý bol predstavený na začiatku tohto roka. V nasledujúcich mesiacoch dostane plug-in hybridný pohon aj piaty model z rodiny SUV vozidiel Audi Q8," potvrdzuje hovorkyňa podniku Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

Hlavné porovnanie modelu Audi Q8 sa v rámci koncernu spája s modelmi značky Porsche. Nakoľko bude nová elektrifikovaná verzia Audi Q8 výkonná oproti Porsche, je otázne. Je ale pravdepodobné, že novinka od Audi s plug-in hybridným pohonom sa v športovej verzii RS stane najvýkonnejším vozidlom značky.

Najpredávanejším športovým SUV modelom v rámci koncernu naďalej zostáva Porsche Cayenne, ktoré sa aj vo verzii Coupé vyrába práve v bratislavskom závode Volkswagenu. V prvom štvrťroku tohto roka ho stihli dodať 18 400 kusov.

Audi Q8
Zdroj: ROBO HUBAČ

Export nám ide

Volkswagen Slovakia vyrába model Q8 pre zákazníkov z celého sveta exkluzívne v Bratislave už od roku 2018. Pri výrobe nového modelu závod využil technológie a skúsenosti z výroby sériového vozidla Audi Q7.

automobilka
Neprehliadnite

Volkswagen v Bratislave: S novým modelom príde lepšia zmluva

V bratislavskom závode sa vyrábajú vozidlá až piatich svetových značiek: z kategórie SUV sú to Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8 a Porsche Cayenne, spomedzi malých mestských vozidiel Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii a ŠKODA Citigo. V Bratislave tiež vyrábajú prevodovky. Viac ako 99 percent produkcie smeruje na vývoz do 158 krajín sveta.