Priestory centrály Dopravného podniku Bratislava (DPB) na Olejkárskej ulici pôsobia ošumelým dojmom. O sťahovaní sa hovorí už dlhší čas a diskusiu vlani zintenzívnila správa o skupovaní okolitých pozemkov Američanmi, ktorí hľadajú novú lokalitu pre svoje veľvyslanectvo. Ako však priznal hovorca DPB Martin Chlebovec, zatiaľ nie je vôbec jasné, dokedy centrála pri Eurovei zostane.

Budova má najlepšie roky za sebou a pohľad na exteriér i väčšinu interiéru prezrádza, že ich rekonštrukcia poväčšine šťastlivo obchádzala. To sa snaží súčasné vedenie podniku zmeniť, no podľa M. Chlebovca je extrémne náročné dobiehať zanedbaný rekonštrukčný dlh, ktorý sa nasporil v priebehu desaťročí. Obzvlášť v situácii, keď zlepšenia očakávajú nielen zamestnanci podniku, ale aj cestujúci.

Napriek tomu vládne v centrále po ľudskej stránke vcelku príjemná atmosféra. Zdá sa, že komunikácia medzi jednotlivými zložkami funguje dobre a bez zbytočného napätia. V zrekonštruovaných priestoroch dispečingu s dvadsaťštyrihodinovou službou je až prekvapivý pokoj, no to sa podľa dispečerov mení v prípade, že nastane krízová situácia. Vďaka šiestim veľkým obrazovkám a kamerám rozmiestneným po celom meste majú prehľad o dopravnom dianí nielen v kritických lokalitách.

Predseda predstavenstva a generálny riaditeľ podniku Martin Rybanský hovorí o tom, že hoci sa podnik v minulosti dostal do top päťky ankety Najzamestnávateľ, víťazstvo za rok 2022 ich prekvapilo, nakoľko bolo vôbec prvé. Domnieva sa, že u svojich zamestnancov zabodovali predovšetkým budovaním kolektívu a komunity.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa