Väčšinovým majiteľom ISCARE I.V.F. bol v roku 2011 podnikateľ Tomáš Tamir Winterstein, ktorý bol zároveň predsedom predstavenstva zdravotníckeho zariadenia. Klinika vznikla v roku 1994, od roku 2009 je súčasťou skupiny ISCARE Group. O obchode informoval server motejlek.com, informáciu neskôr pre agentúru ČTK potvrdil J. Janov.

Český ISCARE I.V.F. mal predvlani podľa účtovej závierky tržby okolo 252 miliónov českých korún (okolo 9 miliónov eur) a hrubý zisk 2,4 milióna korún (87-tisíc eur). Hartenberg kupuje kliniku cez firmu FutureLife. Motejlek.com uviedol, že po zavŕšení transakcie bude tento zdravotnícky holding zastrešovať firmy s ročnými tržbami okolo 650 miliónov českých korún, teda okolo 23,5 milióna eur.

Už v máji kúpil Babiš s Janovom cez FutureLife zdravotnícke zariadenia Reprofit a GynCentrum, ktoré prevádzkujú gynekologické kliniky a centrá asistovanej reprodukcie. Hartenberg získal aj podiely v českých farmaceutických spoločnostiach Imunoglukán a Pleuran.

ISCARE Group má centrum asistovanej reprodukcie aj v Bratislave, ale to Hartenberg nekúpil. Na Slovensku mal ISCARE vlani tržby 1,9 milióna eur a dosiahol celkovú stratu takmer 73-tisíc eur.