Po troch mesiacoch hľadania a dvoch mesiacoch mlčania zadlžená finančná skupina Arca Capital tvrdí, že konečne našla strategického partnera, ktorým je nemenovaný londýnsky fond, pôsobiaci na rozličných trhoch v rámci celej Európy. Píše o tom v liste obchodným partnerom, ktorý má TREND k dispozícii, Rastislav Velič, šéf Arcy Capital.

Môžem Vám s úprimnou radosťou oznámiť, že skupina Arca Capital aktuálne dokončuje prípravy na vstup strategického partnera, pričom v najbližších dňoch a týždňoch sa budeme s naším novým partnerom spoločne sústrediť na vykryštalizovanie konkrétnych podmienok spolupráce,“ píše sa v liste.

Nájdenie silného strategického partnera vníma R. Velič ako dôležitý míľnik pre firmu. Tvrdí, že klienti dostanú viac informácií o tomto partnerstve v najbližších dňoch.

Velic Rastislav, Arca Capital
Neprehliadnite

Arca lavíruje medzi oddlžením a konkurzom. Veritelia môžu zaútočiť na jej zdravé dcéry

Zrušená schôdza veriteľov

Znepokojení veritelia Arcy sa mali o spôsobe jej záchrany dozvedieť viac aj na štvrtkovej schôdzi veriteľov. Tá sa však pre sprísnenie pandemických opatrení konať nebude.

Vzhľadom na skutočnosť, že na konanie schôdze sa nevzťahuje výnimka uvedená v rozhodnutí pre konanie hromadných podujatí, jej konanie sa ruší a odkladá sa na neurčito,“ uviedla pre TREND Terézia Barčíková, hovorkyňa Arca Capital.

Nový termín konania schôdze firma oznámi bezodkladne po tom, ako to umožní rozhodnutie Ústredného krízového štábu upravujúce konanie hromadných podujatí na Slovensku. 

Táto avizovaná schôdza sa však nemala týkať všetkých veriteľov Arcy, ale len držiteľov dlhopisov Arca Capital Slovakia, ktoré expirovali v polovici augusta a boli vydané v roku 2015. Tieto dlhové cenné papiere mali výnos sedem percent a boli vydané v celkovom objeme do 25,5 milióna eur. Menovitú hodnota každého dlhopisu bola vo výške tri tisíc eur, uvádza sa na webe Arca Brokerage House.