Predplatiť TREND

Týždenník TREND - Archív

Archív čísel

Kde všade sa ešte skrývajú dlhy
Trend archív 8.11. 2014 15:00

Kde všade sa ešte skrývajú dlhy

Oficiálny dlh SR v percentách HDP prestal rásť. Vláda však krajinu zadlžuje aj menej viditeľnými spôsobmi: cez štátne firmy, PPP projekty, zanedbávanie investícií či súdne spory

Írska whiskey
Trend archív 5.11. 2014 14:15

Írska whiskey

Ešte v druhej polovici 19. storočia patrila írska whiskey spolu s rumom medzi najpopulárnejšie destiláty na svete. Keď v roku 1872 udrela na francúzske vinice ničivá fyloxéra, ktorá znamenala katastrofálny pokles výroby koňaku, škótski aj írski paliari zaplnili uvoľnenú dieru na trhu. Výrobcovia írskej whiskey zažívali zlaté časy, lenže potom už nasledovali len samé katastrofy.

Slovenský kód pod mayskou pyramídou
Trend archív 5.11. 2014 14:14

Slovenský kód pod mayskou pyramídou

Producenti antimalvérového softvéru a smartfónovej navigácie sú síce ako exportéri slovenského duševného vlastníctva notoricky známi, ale dobré meno Slovensku popri nich robia aj ďalšie technologické firmy.

Víťazi nepotrebujú idoly
Trend archív 5.11. 2014 14:14

Víťazi nepotrebujú idoly

Uspejte ako tamten podnikateľ, myslite ako legendárny vizionár. Na šéfov firiem, či sú už sami podnikateľmi alebo si ich najali, aby spravovali niečie podniky, striehnu pasce množstva porovnaní. Prečo pasce, keď je konkurencia základom pokroku?

Ilustračné foto.
PR článok
Biznis dnes 0:01

Online eventy ako nevyhnutná budúcnosť

Podľa aktuálnych nariadení vláda zakázala organizáciu všetkých hromadných kultúrnych aj športových podujatí s platnosťou od 1.októbra. Je pravdepodobné, že aj po uvoľnení momentálnych bezpečnostných opatrení sa pravidlá pre organizáciu hromadných podujatí budú meniť podľa pandemickej situácie.