Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

Týždenník TREND - Archív

Archív čísel

JB 39 Teherán - Ruský prezident Vladimir Putin (vľavo) si podáva ruku s iránskym najvyšším duchovným vodcom ajatolláhom Alí Chameneím pred ich stretnutím v Teheráne 19. júla 2022. FOTO TASR/AP

In this picture released by the official website of the office of the Iranian supreme leader, Supreme Leader Ayatollah Ali Khamenei, right, and Russian President Vladimir Putin greet each other during their meeting in Tehran, Iran, Tuesday, July 19, 2022. (Office of the Iranian Supreme Leader via AP)
Ekonomika 30.8. 9:00

Namiesto Putinovej ropy bude mať Európa čierne zlato od Ajatolláha

Na sankčnej listine Západu sa chystá veľká rošáda. Na trestnú lavicu si sadá Rusko, do hry sa vracia Irán. Plánuje pomstu na trhu, návrat stratených teritórií v Európe a možno aj nových klientov. Všetko sa môže odohrať rýchlejšie, než ktokoľvek čaká. Irán má totiž niečo ešte cennejšie, než je ropa.

Svoj prvý e-shop založila Katarína s manželom Romanom v treťom ročníku vysokoškolského štúdia
PR článok
Biznis dnes 0:00

Z malého biznisu veľká firma vo viacerých štátoch. Aký je ich príbeh?

Manželia Baľákovci z Oravskej Jasenice sú príkladom toho, že mladícka tvrdohlavosť a chuť viesť vlastný biznis sa skutočne vyplácajú. Už na vysokej škole pochopili, že by chceli podnikať. Postupom rokov sa preto zrodili až tri úspešné e-shopy. Po čase sa zamerali na jeden, ktorý prešiel rebrandingom a rozšíril sa do niekoľkých krajín. A to aj napriek tomu, že majiteľka Katarína spätne vníma začiatky ako zábavné.