Vianočné nákupy sú už v plnom prúde a aj tento rok bude elektronika patriť medzi najčastejšie darčeky, ktoré sa objavia pod stromčekom. Obchodníci sú veľmi dobre zásobení a podľa ich názoru nehrozí, že bude produktov málo. Výnimkou môžu byť len niektoré špecifické produkty, ktoré trpia na nedostatok už dlhšie obdobie.

Medzi populárne vianočné darčeky budú aj tento rok patriť najmä smartfóny, smart hodinky a čoraz obľúbenejšie bezdrôtové slúchadlá či vybavenie do domácnosti. TREND vám prináša hneď niekoľko tipov na zaujímavé darčeky pre celú rodinu.

Čoraz žiadanejší pomocníci

Z bytov sa pomaly, ale isto vytrácajú bežné vysávače a nahrádzajú ich robotické. Na trhu sa nachádza množstvo modelov rôznych značiek a okrem ceny sa od seba odlišujú najmä funkciami či použitými technológiami. Kráľom v tomto segmente je značka iRobot a jej najvyšší rad vysávačov Roomba S9+.

Novinkou je však séria j7, ktorá sa v hierarchii značky zaradila cenou a technológiami na druhé miesto za najvyšším radom. Zaujímavosťou je, že vysávače disponujú navigáciou PrecisionVision, tak-že sa pri vysávaní dokážu vyhnúť akýmkoľvek prekážkam vrátane domácich miláčikov či káblov. Vysávač dokáže zhotoviť fotku predmetu, do ktorého narazil, a používateľ sa môže následne rozhodnúť, či má predmet vysávač v budúcnosti obísť alebo okolo neho upratať. 

Vysávač sa dokáže sám vyprázdniť a vďaka vyprázdňovacej stanici nie je nutné prach vyhadzovať až 60 dní. Nechýba ani umelá inteligencia, aplikácia iRobot Home, hlasové ovládanie a viacero senzorov. Cena robotických vysávačov série j7 sa začína na cene 799 eur. 

iPhony nemôžu chýbať

Hitom tohtoročných Vianoc budú opäť nové iPhony, ktoré spoločnosť Apple predstavila začiatkom septembra. Predstavené boli štyri verzie, pričom prišlo k dvom zmenám. K dispozícii už nie je najmenší i-Phon-e mini, ktorý nahradila novinka v podobe modelu iPhone 14 Plus. Model ponúka to isté ako štandardný i-Phon-e 14, no s väčším displejom.

Práve tento model by mal byť podľa spoločnosti vhodnou voľbou, ak chce zákazník veľký displej, no zároveň nie je ochotný zaplatiť viac za modely s prívlastkom „Pro“. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa