Na spomenutých slovných spojeniach vidieť, že na jednej strane v krajine nájdete to najlepšie a najkrajšie, po čom oči cestovateľa priam bažia, na druhej strane ide každému, kto do krajiny vstúpi, o holý život a nikdy neviete, ktorý deň bude váš posledný a aké nebezpečenstvo číha za ďalším rohom.

Venezuela je dnes – čím sa myslí odbobie posledných rokov – to najväčšie a najsmutnejšie svetové sklamanie. Koľko turistov a cestovateľov z celého sveta by mohlo spoznávať túto úžasnú krajinu, nebyť „chávistickej“ politiky súčasného prezidenta Nicolása Madura a jeho vládnej politickej strany. Otázkou zostáva, či svoje druhé odbobie vo funkcii dokončí legálne alebo sa obyvateľstvo zomkne natoľko, že sa ho podarí zvrhnúť a v krajine sa nastolí iný režim.

Nepoznajú sladký obed

Do tejto jedinečnej krajiny som sa vybral pár mesiacov predtým, ako sa celé to šialenstvo spustilo naplno. Písal sa jún 2013. Niekoľko mesiacov som sa rozhodoval, ktorá latinskoamerická krajina bude úplne prvá, ktorú v živote navštívim. Odmalička ma lákala práve Latinská Amerika a teraz nastal ten čas konečne ju zažiť na vlastnej koži. Rozhodnutie padlo na Venezuelu. Vtedy som toho o tejto krajine veľa nevedel. Ani sa tam ešte nediali také drastické a zároveň bizarné veci ako v súčasnosti.

Krajina zlých aj dobrých superlatívov. Všetko, o čom cestovateľ sníva

S Gustavom na miestnom trhu v Maracaibe Zdroj: Michal Hertlík

Keď sa na to pozriem spätne, keby som v roku 2013 do Venezuely nebol šiel, neskôr by som sa tam sotva dostal. Tá pravá

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa