Aj boháči sú konzervatívni

Firmy, ktoré spravujú bohatstvo a majetok úspešných ľudí, si ich delia na viacero kategórií. Zvyčajne sú to klienti s investíciami do 200-tisíc eur, potom tí do milióna eur a napokon multimilionári. Tí „chudobnejší“ vkladajú peniaze najmä do klasických aktív, ako sú podielové fondy, investície do realít, akciové a dlhopisové akciové portfóliá. Tí bohatší majú záujem o obdobné investície, ale investičný horizont je spravidla dlhší.

„Plus majú záujem podstupovať aj riziká, ktoré sú spojené s rôznymi druhmi exotickejších investícií,“ dodáva Martin Vozár, portfólio manažér WEM.

Tí najbohatší sa orientujú aj na vysoko rizikové investície do start-upov, do kúpy celých firiem a zaujímajú sa o každú atraktívnu investičnú príležitosť bez ohľadu na riziká, ak ich očakávaný výnos kompenzuje.

J&T Banka vo svojom prieskume medzi slovenskými a českými dolárovými milionármi zistila, že až pätina slovenských dolárových milionárov vidí start-upy ako jedny z najzaujímavejších investičných možností. „Napriek tomu do nich väčšina neinvestuje pre vysokú rizikovosť,“ dodáva Anna Macaláková, riaditeľka J&T Banky na Slovensku. Start-upy sú skôr doplnkovou investíciou, a to hlavne pre investorov, ktorí sú aktívnymi podnikateľmi.

Zhruba tretina slovenských milionárov investuje do

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa