"Považujeme Deutsche Telekom za najlepšieho partnera pre GTS a sme nadšení z výhod a príležitosti, ktoré toto partnerstvo prinesie pre našich zákazníkov a zamestnancov,“ povedal šéf spoločnosti GTS Danny Bottoms.

Spoločnosť Deutsche Telekom však uviedla, že aktíva spoločnosti na Slovensku zostanú v rukách súčasných vlastníkov. Zvyšné časti spoločnosti GTS Europe, ktoré Deutsche Telekom získa, dosiahli v roku 2012 tržby 347 miliónov eur a zisk pred zdanením, úrokmi a odpismi (EBITDA) vo výške 87 miliónov eur. 

Spoločnosť GTS Central Europe (GTS) je telekomunikačný operátor s vlastnou infraštruktúrou pôsobiaci v krajinách strednej a východnej Európy. V celom regióne vlastní a prevádzkuje optickú sieť a sieť dátových centier. V Českej republike, Maďarsku, Poľsku, Rumunsku a na Slovensku skupina GTS poskytuje základné hlasové a dátové služby, ale aj rozsiahle virtuálne privátne siete a riadené služby dátových centier. 

Súčasťou nadnárodnej skupiny firiem Deutsche Telekom Group je aj spoločnosť Slovak Telekom. Jej majoritným akcionárom je spoločnosť Deutsche Telekom AG s podielom 51 percent akcií. Slovenská republika zastúpená Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky vlastní 34 percent akcií a Fond národného majetku Slovenskej republiky 15 percent akcií.