Marshall Stockwell (159 eur, bežne od 180 eur)

Najmenší z ponuky prenosných reproduktorov ikonickej rockovej značky Marshall je na Mall.sk teraz za celkom fajn cenu. Stále má svojský dizajn, tu ale v kompaktnej podobe s obalom, ktorý slúži aj ako držiak. O kvalitu zvuku sa starajú dva 2,25-palcové meniče a dvojkanálovým 20 W zosilňovač.

Okrem Bluetooth prepojenia sa dá ísť aj do analógovej klasiky cez 3,5 mm jack konektor a 1 200-gramový reproduktor s 25-hodinovou výdržou má aj funkciu nabíjania iných zariadení cez USB.

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Marshall Stockwell Zdroj: Marshall

Sony MDR-EX750 (68 eur, bežne od 150 eur)

Prémiové štupľové slúchadlá EX750 od Sony by mali uspokojiť aj náročnejšieho poslucháča. 9 mm meniče s rozsahom 5 - 40 000 Hz sú v trochu väčšom tele.

Aj preto, že sú vybavené mikrofónmi na nahrávanie okolitého hluku. Elektronika v malej škatuľke na kábli potom vytvorí protifrekvenciu a teda ticho trvajúce 16 hodín. Aktívne potlačenie hluku v ružovej farbe má teraz Alza za viac ako polovičnú zľavu.

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Sony MDR-EX750 Zdroj: Sony

Bose QC25 (169 eur, bežne okolo 300 eur)

Je pravdepodobné, že znížená cena sa dostane do ponuky všetkých predajcov. Veď kto by kupoval starší káblový model za takmer rovnakú cenu, za akú sa predáva jeho bezdrôtový nástupca QC35.

Až na spomínaný Bluetooth prenos sú to ale stále prémiové slúchadlá s jednou z najlepšie zvládnutých funkcií aktívneho potlačenia okolitého hluku. Akciová cena na Amazone je pre verziu, ktorá je ovládaním na kábli orientovaná na smartfóny so systémom Android.

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Bose QC25 Zdroj: Bose

Samsung UE55MU6172 (527 eur, bežne od 600 eur)

4K už sa stáva úplným štandardom. Aspoň čo sa ponuky predajcov televízorov týka. Ešte keby bolo v tomto rozlíšení viac obsahu.

Štandardom je aj preto, že ceny týchto panelov klesajú stále rýchlejšie. Teraz si napríklad môžete dopriať síce základný, ale až 55-palcový model UE55MU6172 od Samsungu za mierne nad päť stovák. Televízor podporuje aj funkciu HDR a v balení je smart diaľkový ovládač s mikrofónom pre hlasové povely.

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Samsung UE55MU6172 Zdroj: Samsung

Sony KD-55XE7096 (695 eur, bežne od 800 eur)

Fanúšikovia japonskej značky si tiež môžu dopriať veľký 4K televízor za o kus lepšiu cenu. Model KD-55XE7096 patrí k strednej triede a nemá napríklad systéme Android TV.

Stále je to však slušne vybavený 55-palcový televízor s podporou HDR a elegantným dizajnom, ktorý neuškodí žiadnej obývačke. V tejto akcii ide o najlacnejší Sony 4K televízor s uhlopriečkou nad 55 palcov. 

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Sony KD-55XE7096 Zdroj: Sony

Electrolux Pure I9 (692 eur, bežne 899 eur)

Mnohí možno zabudli, ale prvým robotickým vysávačom bol Trilobite od švédskej firmy Electrolux z roku 1996. Za tú dobu tento segment obsadili značky iRobot, Neato či Samsung. Pure I9 je čerstvá novinka s trojuholníkovým tvarom.

Chváli sa technológiou nazvanou 3D Vision, ktorej súčasťou je aj predná kamera ako na samojazdiacich autách, vrchné senzory zas skenujú celú miestnosť. Samozrejmosťou je ovládanie cez mobilnú aplikáciu a veľa ďalšieho.

Nevýhodou je len 40 minútová výdrž batérie, ale vysávač sa vie dobiť a pokračovať v práci. Druhou nevýhodou je zas vysoká štandardná cena. O dve stovky lacnejšie v akcii Nay.sk je ale omnoho lákavejší. Mimochodom, časovo je obmedzená cena len na zlatú verziu, čierny model je za rovnakú cenu dostupný aj mimo prebiehajúcej akcie.

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Electrolux Pure I9 Zdroj: Electrolux

HTC U Play (149 eur, bežne okolo 200 eur)

Nižšia stredná trieda, ale zas má všetko, čo bežný používateľ môže potrebovať. Ideálne ak je to fanúšik značky HTC. U Play je vybavený 5,2-palcovým full HD displejom, procesorom Helio P10 s 3 GB operačnej pamäte a 32 GB internú pamäť rozšíriteľnú o pamäťové karty.

Predná aj zadná kamera majú rozlíšenie 16 Mpix a svetelnosť f/2.0, prednej nechýba ani optická stabilizácia. Za dve stovky má U Play na trhu množstvo silných konkurentov. V akcii na Nay.sk, kde je o štvrtinu lacnejší, ich už je omnoho menej.

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

HTC U Play Zdroj: HTC

 

A znova tie divoké percentá

Vytvoriť zdanie veľkej zľavy len preto, že pôvodná cena je nereálne vysoká je, žiaľ, ustálená praktika takmer všetkých predajcov. Niektorí z nich ale vedia ísť do groteskných čísiel. Napríklad bezdrôtová myš Speedlink Ledgy v ponuke Alzy je momentálne najviac zľavnený akciový produkt.

7 ozajstných novoročných zliav. A jeden veľký fail na Alze

Podľa 92-percentnej zľavy mala teda pred akciou stáť 150 eur. No dobre, zjavne sa im domotali eurá a české koruny ako v minulosti. Ale na českej Alze tá myš stojí takmer tri stovky korún. Iróniou je, že spomínaná myš je aj po tej gigantickej zľave v Alze drahšia ako v 24 z 30 obchodov, ktoré ju majú v ponuke.