Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Sputnik V

q

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU - Denné správy - To hlavné z dňa 26.5.2021

Cestovateľský semafor. Vláda schválila cestovný semafor. Krajiny sú v ňom rozdelené z hľadiska rizikovosti na zelené (krajiny Európskej únie a štáty s priaznivou epidemiologickou situácio), červené (krajiny s nepriaznivou epidemiologickou situáciou) a čierne (neodporúča sa cestovať). Semafor sa má aktualizovať raz za dva týždne, v individuálnych prípadoch aj skôr.

Igor Matovič, Sputnik V

Ostrá kritika SPUTNIKU: Vedecký časopis Lancet, ktorým sa oháňal Matovič, upozornil na chyby!

Keď bývalý premiér Igor Matovič (OĽaNO) predstavil Slovensku neregistrovanú ruskú vakcínu Sputnik V, jej vysokú účinnosť obhajoval štúdiou publikovanou v odbornom zahraničnom časopise The Lancet. To isté vedecké periodikum teraz svetu oznámilo, že pri ruskej vakcíne vidí viaceré pochybenia. Ohrozí to začiatok očkovania Sputnikom na Slovensku?

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas vyhlásenia  pred začiatkom 10. rokovania vlády SR 12. mája 2021 v Bratislave. Rezort zdravotníctva pripravuje registráciu na očkovanie, v rámci ktorej by si občania mohli voľne vybrať vakcíny na očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Možnosťou by boli aj neregistrované vakcíny. Vakcínou od AstraZeneca by sa na Slovensku malo očkovať aj naďalej. FOTO TASR - Martin Baumann

Lengvarský oznámil VEĽKÉ ZMENY v očkovacej stratégii: TOTO ma pri Sputniku presvedčilo!

Veľké zmeny v očkovacej stratégii Slovenska! Očkovanie bude od júna vyzerať úplne inak ako doteraz. Po tom, čo Slovensko pozastavilo očkovanie prvými dávkami AstraZenecy, prišli ďalšie prekvapenia. Vakcínu si budeme môcť vybrať, pri Pfizeri a Moderne sa znižuje veková hranica na 35 rokov a v hre je opäť aj ruský Sputnik V. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský povedal aj to, čo ho nakoniec presvedčilo, aby ruskú vakcínu v najbližších dňoch odobril.

q

KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU - Denné správy - To hlavné z dňa 6.5.2021

Zmeny v očkovaní. Očkovať vakcínami Pfizer a Moderna sa po novom môžu už aj osoby nad 50 rokov. Ľudia, ktorí budú na očkovaní sprevádzať seniorov nad 70 rokov, sa po novom môžu zaregistrovať cez formulár. Ak má už senior registráciu, môže ju upraviť a pridať si sprievod. Sprevádzajúca osoba dostane rovnakú vakcínu ako senior, nemusia byť príbuzní.


Video