Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Rudolf Zajac

Pri druhej vlne sme zlyhali, kritizuje exminister Zajac.

Exminister zdravotníctva Zajac kritizuje vládu: Pacientov s koronou sme mohli liečiť za 25 eur!

Preslávili ho najmä dvadsaťkorunáčky za návštevu doktora, no aj odborníci sa zhodujú, že bývalý minister Rudolf Zajac (70) toho slovenskému zdravotníctvu odovzdal oveľa viac. Bol posledným ministrom, ktorému sa podarilo pretlačiť reformu. Zdravotníctvo sa v mnohom dodnes riadi podľa pravidiel, ktoré sa nastavili pred 15 rokmi za jeho éry. Zhodou okolností v rovnakom čase, keď pripravuje reformu minister Vladimír Lengvarský, vydáva Rudolf Zajac knihu o tom, ako by mohla obnova zdravotníctva vyzerať. Neodpustil si tvrdú kritiku súčasnej aj bývalých vlád. Čo radí Lengvarskému?

Bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac, ktorý počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu presadil významnú reformu slovenského zdravotníctva, vidí v tej aktuálne plánovanej viacero nedostatkov.

Exminister Zajac kritizuje novú reformu zdravotníctva: Je to ako lízať MED CEZ SKLO!

Bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac, ktorý počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu presadil významnú reformu slovenského zdravotníctva, vidí v tej aktuálne plánovanej viacero nedostatkov. Ako uviedol pre TASR, za problematické považuje zvýšenie nezávislosti Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), ako aj riešenie nároku poistenca.

...
Online
Plus JEDEN DEŇ Z domova 24.2. 2021 15:35

Ostrá vlna kritiky od exministra Zajaca: Ak Krajčí za seba nevidí náhradu, asi je krátkozraký!

Bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac (69) hovoril v rádiu Expres o faktoroch, ktoré zhoršujú situáciu, o tom, kto by mal riadiť štát počas pandémie, porovnal premiéra Igora Matoviča s niekdajším šéfom kabinetu Mikulášom Dzurindom a súčasnému ministrovi zdravotníctva Marekovi Krajčímu odporučil vzdať sa funkcie.

Vtedajší minister zdravotníctva Rudolf Zajac.
Rozhovor

Následky koronakrízy sú desivé, všetci schudobnieme! Exminister Zajac má však aj odporúčania

Celý svet dnes trápi pandémia koronavírusu. A premiér Igor Matovič (46) v snahe predísť príšernému "talianskemu scenáru" nechal zostaviť konzílium tých najlepších odborníkov na poli slovenskej medicíny, ktoré bude štátu pomáhať v tomto neľahkom boji. My sme sa o jednej z najväčších medicínskych hrozieb modernej histórie porozprávali s bývalým ministrom zdravotníctva a lekárom Rudolfom Zajacom (69).


Video