Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Rudolf Zajac

Exminister zdravotníctva Rudolf Zajac pracoval na štúdii podľa ktorej Slovensko nezvládlo pandémiu covidu.

ROZHOVOR s exministrom zdravotníctva ZAJACOM: Čo VŠETKO robilo Slovensko ZLE v boji s COVIDOM?

Generálna prokuratúra ide na základe štúdie ´Nadúmrtnosť na COVID-19´ od poradenskej firmy Pažitný & Kandilaki preveriť, či v súvislosti s manažmentom pandémie ochorenia covidu nenastalo konanie, ktoré by zakladalo trestnú zodpovednosť. V ohrození teda môžu byť slovenskí politici. Na štúdii, ktorá odhalila, že pri lepšom manažovaní pandémie sa mohli zachrániť tisícky životov, pracoval aj exminister zdravotníctva Rudolf Zajac. Ten si v našom rozhovore nedával servítku pred ústa a spomenul pochybenia konkrétnych politikov.

Pri druhej vlne sme zlyhali, kritizuje exminister Zajac.

Exminister zdravotníctva Zajac kritizuje vládu: Pacientov s koronou sme mohli liečiť za 25 eur!

Preslávili ho najmä dvadsaťkorunáčky za návštevu doktora, no aj odborníci sa zhodujú, že bývalý minister Rudolf Zajac (70) toho slovenskému zdravotníctvu odovzdal oveľa viac. Bol posledným ministrom, ktorému sa podarilo pretlačiť reformu. Zdravotníctvo sa v mnohom dodnes riadi podľa pravidiel, ktoré sa nastavili pred 15 rokmi za jeho éry. Zhodou okolností v rovnakom čase, keď pripravuje reformu minister Vladimír Lengvarský, vydáva Rudolf Zajac knihu o tom, ako by mohla obnova zdravotníctva vyzerať. Neodpustil si tvrdú kritiku súčasnej aj bývalých vlád. Čo radí Lengvarskému?

Bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac, ktorý počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu presadil významnú reformu slovenského zdravotníctva, vidí v tej aktuálne plánovanej viacero nedostatkov.

Exminister Zajac kritizuje novú reformu zdravotníctva: Je to ako lízať MED CEZ SKLO!

Bývalý minister zdravotníctva Rudolf Zajac, ktorý počas druhej vlády Mikuláša Dzurindu presadil významnú reformu slovenského zdravotníctva, vidí v tej aktuálne plánovanej viacero nedostatkov. Ako uviedol pre TASR, za problematické považuje zvýšenie nezávislosti Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS), ako aj riešenie nároku poistenca.


Video